Jak si vybrat slevu při častém cestování po různých trasách

(Rozhodování před "cestovní sezónou")


2. Časté ježdění po různých trasách

Jestliže již máte kartu   IN 50  , pak se vám ve většině případů vyplatí jezdit na jízdné IN 50.
Budete-li po dobu celého roku cestovat průměrně denně aspoň 70 km nebo obden 147 km, bude pro vás za rok levnější než jízdné IN 50   roční síťová jízdenka IN 100 . Ta je však nepřenosná, takže se o ni nemůžete s nikým střídat a například při onemocnění na ni nikdo nemůže jezdit místo vás.

Nemáte-li kartu IN 50:
Koupit slevu IN 25 se vyplatí, jestliže v době její platnosti na ni projedete víc než cca 1400 km, tedy pokud ji využijete po celé 3 roky, tak víc než 470 km ročně.
Jestliže hodláte najezdit víc než cca 3600 - 4000 km za rok, pak je výhodné koupit slevu IN 50  .
Jestliže hodláte najezdit víc než cca 23000 - 26000 km za rok, pak se vyplatí si koupit síťovou jízdenku IN 100 .   To už je ale případ skutečně hojného cestování; to se může přihodit například tomu, kdo denně projede vlakem cestu delší než 64 km (nebo dvakrát 29 km, nebo 30 km tam a zpátky), nebo kdo alespoň třikrát týdně projede přes 157  km. Pozor, jízdenka IN 100  je nepřenosná.

Na delších cestách nebo cestách s několika účastníky lze využít jednodenní síťové jízdenky, o víkendu Skupinová víkendová jízdenka (dříve SONE+ ) a mimo víkendy  Celodenní jízdenka (dříve ČD Net). Porovnání jejich výhodnosti s KMB a jinými jízdenkami najdete v této  tabulce   nebo  tady

Traťové jízdenky za základní cenu  a síťové jízdenky ČD Net jsou přenosné. Použití těchto jízdenek proto může přicházet v úvahu i tam, kde alespoň dva lidé střídavě hodně cestují. Přenosnou jízdenku si může opatřit např. zaměstnavatel, který střídavě vysílá různé pracovníky na dlouhé služební cesty.  

Pozor, traťové jízdenky za zákaznickou cenu jsou nepřenosné.

V případě nutnosti je však možno za poplatek 100 Kč převést celou In Kartu i s aplikacemi na jinou osobu.

Zpět na úvodní text o využití slev